Modele

Sprawdź darmowe VIN i historię auta z Niemiec

Florencja Kubiak22 stycznia 20245 min
Sprawdź darmowe VIN i historię auta z Niemiec

Sprawdź VIN w Niemczech przed kupnem używanego auta sprowadzonego z zagranicy, aby mieć pewność co do jego historii i stanu technicznego. Wystarczy wpisać numer VIN w wyszukiwarce online i w kilka sekund otrzymasz raport zawierający m.in. informacje o wcześniejszych właścicielach, przebiegu, wypadkach, terminach przeglądów oraz aktualnym stanie licznika.

Kluczowe wnioski:
  • Sprawdzenie VIN pozwala uniknąć kupna auta z cofniętym licznikiem lub ukrytymi uszkodzeniami.
  • Raport VIN zawiera historię auta od daty produkcji, dzięki czemu masz pewność co do jego pochodzenia.
  • Sprawdzanie VIN jest całkowicie darmowe, wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych baz danych.
  • Informacje z raportu VIN pomogą określić realną wartość i stan techniczny auta.
  • Sprawdzenie VIN zajmuje dosłownie chwilę, można to zrobić online z dowolnego urządzenia.

Sprawdź darmowe VIN auta z Niemiec

Kupno używanego auta z Niemiec to popularny sposób na tańsze auto z Zachodu. Jednak wraz z zakupem wiąże się ryzyko np. cofniętego licznika. Dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź VIN auta w internetowej bazie danych.

Sprawdzenie VIN auta z Niemiec jest całkowicie darmowe. Wystarczy wejść na jedną ze stron udostępniających bazy danych i wpisać numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

W bazach danych znajdują się dokładne historie aut sprzedawanych w Europie. Raporty obejmują m.in. datę produkcji, terminy przeglądów, informacje o naprawach, wymianach części oraz ewentualnych wypadkach i uszkodzeniach.

Sprawdzenie VIN auta przed zakupem pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję i zapobiec wyborowi "kwoki z przekręconym licznikiem".

Co zawiera raport VIN?

Raport VIN zawiera szczegółową historię auta od momentu produkcji. Dzięki temu możesz zweryfikować dane podawane przez sprzedawcę i sprawdzić, czy auto było regularnie serwisowane i przeglądane.

W raporcie znajdziesz takie informacje jak:

  • Data pierwszej rejestracji
  • Liczba poprzednich właścicieli
  • Terminy i zakres przeglądów okresowych
  • Szczegóły napraw blacharsko-lakierniczych
  • Informacje o wymianach części i podzespołów

Dzięki szczegółowemu raportowi VIN szybko ocenisz rzeczywisty stan techniczny auta i podejmiesz trafną decyzję.

Jak sprawdzić VIN auta sprowadzonego z Niemiec

Sprawdzenie numeru VIN auta z Niemiec jest banalnie proste. Wystarczą 3 kroki:

  1. Znajdź numer VIN w aucie - zazwyczaj znajduje się na dolnej części przedniej szyby, słupku B lub tabliczce znamionowej.
  2. Wejdź na stronę internetową udostępniającą darmowe bazy danych VIN i wpisz numer w odpowiednie pole.
  3. Poczekaj chwilę na wygenerowanie raportu i zapoznaj się ze szczegółową historią auta z Niemiec.

Najlepsze europejskie bazy danych VIN to m.in. AUTOTRACER, EU-VIN, TOTALCARHISTORY. Są darmowe i ogólnodostępne, a ich użycie nie wymaga rejestracji.

Czytaj więcej: Niemieckie strony internetowe z samochodami

Gdzie znaleźć numer VIN w aucie z Niemiec

Numer VIN w samochodzie powinien być łatwo dostępny, ponieważ jest niezbędny m.in. podczas kontroli drogowej. Najczęściej znajdziesz go w następujących miejscach:

  • Na dolnej części przedniej szyby po stronie pasażera
  • Na centralnym słupku nadwozia (B) po lewej stronie
  • Pod pokrywą silnika na specjalnej tabliczce
  • Na tabliczce znamionowej (wraz z nr rejestracyjnym)

Numer VIN składa się z 17 znaków: liter i cyfr. Jego odczytanie i wpisanie do bazy danych zajmuje dosłownie chwilę. To naprawdę proste!

Sprawdź historię auta po VIN z Niemiec za darmo

Sprawdź darmowe VIN i historię auta z Niemiec

Bazy danych VIN udostępniane przez europejskie portale są całkowicie darmowe. Oznacza to, że możesz bezpłatnie sprawdzić historię auta i zweryfikować deklaracje sprzedawcy.

Dzięki dostępowi do darmowych raportów z bazy Euro VIN Check nie musisz martwić się o to, czy kupowany samochód:

  • Nie miał cofniętego licznika
  • Był regularnie serwisowany
  • Figuruje w bazach ubezpieczycieli
  • Był porządnie naprawiany po ewentualnych kolizjach

Korzystając z darmowych raportów VIN zyskujesz pewność co do pochodzenia i stanu technicznego auta. To pozwala podjąć świadomą decyzję o zakupie i zapłaceniu realnej ceny.

Bezpłatne sprawdzenie VIN auta z Niemiec online

Sprawdzenie VIN nie musi wiązać się z dodatkowymi opłatami. Wystarczy skorzystać z darmowych baz danych udostępnianych w internecie przez organizacje monitorujące europejski rynek motoryzacyjny.

Bezpłatne sprawdzenie VIN gwarantują takie serwisy jak:

AUTOTRACER TOTALCARHISTORY
EU-VIN VINCHECK

Wystarczy wejść na ich strony i wpisać 17-cyfrowy numer VIN w odpowiednie pole. Po chwili wygeneruje się szczegółowy raport na temat pochodzenia i stanu technicznego auta.

Gwarancja sprawdzenia VIN auta sprowadzonego z Niemiec

Sprawdzenie VIN w popularnych bazach danych gwarantuje uzyskanie pełnych i rzetelnych informacji na temat historii auta. Renomowane serwisy jak Autotracer posiadają dostęp do policyjnych i ubezpieczeniowych rejestrów, dzięki czemu raporty VIN są kompleksowe.

Bezpłatne raporty VIN zapewniają dostęp do takich informacji jak terminy obsług technicznych, naprawy blacharsko-lakiernicze, wymiany części, a nawet kontrole drogowe. To realna gwarancja poznania pełnej historii pojazdu z Niemiec.

Co ważne, informacje te są prezentowane w sposób przejrzysty i czytelny. Każdy szczegół naprawy czy obsługi technicznej jest odnotowany wraz z konkretną datą. Dzięki temu łatwo zweryfikować zgodność danych z raportu VIN z deklaracjami sprzedawcy.

Podsumowanie

Kupując auto sprowadzone z Niemiec, warto skorzystać z możliwości bezpłatnego sprawdzenia VIN. Dzięki temu unikniemy ryzyka zakupu auta z poważnymi wadami lub niejasną historią. Raporty VIN są darmowe i dostępne online w kilku wiarygodnych serwisach.

Sprawdzając VIN, otrzymamy kompletny raport na temat pochodzenia i eksploatacji pojazdu. Dowiemy się m.in. kiedy auto miało naprawy, przeglądy, czy było uczestnikiem kolizji. To pozwoli trafnie ocenić jego wartość.

Nawet jeśli samochód prezentuje się zachęcająco, warto sprawdzić jego VIN w Niemczech. Tylko to daje pewność co do stanu technicznego i historii użytkowania. Bez tego ryzykujemy niemiłe niespodzianki już po zakupie.

Podsumowując, sprawdzenie numeru VIN auta przed zakupem jest absolutną koniecznością przy wyborze samochodu z Niemiec. To prosty sposób, by mieć pewność, że nie kupujemy "kwoki" i podejmujemy świadomą decyzję.

Najczęstsze pytania

Numer VIN znajduje się zazwyczaj na dolnej części przedniej szyby, słupku B nadwozia lub specjalnej tabliczce pod maską silnika. Składa się z 17 znaków - cyfr i liter.

Nie, istnieje wiele darmowych baz danych, które udostępniają kompletne raporty po wpisaniu numeru VIN. Są one całkowicie bezpłatne, wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych serwisów online.

Tak, raport VIN zawiera historię samochodu od momentu produkcji, dzięki czemu można sprawdzić, czy licznik nie został cofnięty. Widać tam wszystkie daty przeglądów z zarejestrowanymi stanami licznika.

Zdecydowanie tak. Raport uwzględnia wszystkie zgłoszone szkody, nawet drobne kolizje. Dzięki temu można sprawdzić, czy auto było poważnie uszkodzone i prawidłowo naprawione.

VIN auta sprowadzonego z Niemiec można sprawdzić za darmo w internetowych bazach danych, np. EU-VIN, Autotracer, VinCheck. Wystarczy wpisać numer VIN w wyszukiwarce.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak sprawdzić auto ze Szwecji - sprawdzenie auta po numerze VIN, historia pojazdu, opłaty i koszty
  2. Co zrobić, jeśli auto rozładowuje akumulator? Skuteczne sposoby
  3. Jak bezpiecznie kupić samochód w Niemczech? Porady dla Polaków
  4. Definicja wypadku drogowego i kolizji - Co to jest wypadek drogowy?
  5. Jak sprowadzić samochód z Niemiec? Poradnik: Sprowadzanie auta
Autor Florencja Kubiak
Florencja Kubiak

Jestem instruktorką jazdy. Dzielę się wiedzą jak bezpiecznie i ekonomicznie jeździć samochodem. Omawiam przepisy ruchu drogowego i udzielam porad, jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły