Auta

Samochody osobowe w Niemczech - oferty, używane samochody osobowe z Niemiec

Autor Florencja Kubiak
Florencja Kubiak11.12.20236 min.
Samochody osobowe w Niemczech - oferty, używane samochody osobowe z Niemiec

Samochody osobowe w Niemczech cieszą się dużą popularnością wśród Polaków poszukujących tanich i dobrych jakościowo aut. Niemcy słyną z precyzyjnej inżynierii motoryzacyjnej i dobrej kultury prowadzenia pojazdów, przez co samochody stamtąd są zazwyczaj w lepszym stanie niż w Polsce. W artykule znajdziesz przegląd ofert samochodów osobowych z rynku niemieckiego, a także porady odnośnie zakupu, transportu i rejestracji używanych aut osobowych sprowadzanych z Niemiec.

Kluczowe wnioski:
 • Samochody osobowe z Niemiec to dobra okazja do kupienia taniego i dobrze utrzymanego auta
 • Warto sprawdzić stan techniczny i historię pojazdu przed zakupem
 • Transport samochodu z Niemiec do Polski nie jest skomplikowany
 • Rejestracja auta w Urzędzie Celnym przebiega sprawnie
 • Porównanie ofert dealerskich i prywatnych pozwala znaleźć okazję

Jak kupić samochód osobowy z Niemiec?

Decydując się na zakup samochodu osobowego z Niemiec, warto wcześniej dokładnie przeanalizować rynek i poszczególne oferty. Niemcy słyną z dobrych, solidnych aut, ale z drugiej strony ceny są tam znacznie wyższe niż w Polsce.

Najlepiej zacząć od przeglądania ogłoszeń na popularnych serwisach z ofertami samochodów używanych z Niemiec takich jak mobile.de czy Autoscout24. Można tam znaleźć zarówno oferty od dealerów, jak i osób prywatnych.

Wybór odpowiedniego samochodu

Warto zawęzić poszukiwania do konkretnych marek i modeli samochodów, które nas interesują. Należy sprawdzić opinie na ich temat, typowe usterki, koszty eksploatacji. Pomocne mogą być fora motoryzacyjne takie jak np. autogiełda.pl.

Kluczowe jest odpowiednie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed zakupem. W tym celu można skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm zajmujących się przeglądami aut z Niemiec.

Gdzie szukać ofert samochodów osobowych z Niemiec?

Oprócz wspomnianych wcześniej serwisów z ogłoszeniami, samochody z Niemiec można znaleźć bezpośrednio u dealerów i komisów samochodowych za naszą zachodnią granicą. Warto jednak pamiętać, że często auta na ekspozycji w salonach dealerskich są mocno przeszacowane.

Najlepsze okazje często znajdują się na parkingach przy komisach, gdzie można spotkać samochody wprost sprowadzone z aukcji w dobrym stanie technicznym i wciąż z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

Sporo ofert prywatnych ogłaszają sami Niemcy. Warto jednak w tym przypadku dmuchać na zimne, gdyż czasem Niemcy pozbywają się w ten sposób aut z poważnymi defektami.

Giełdy i aukcje samochodowe

Opcją dla poszukujących samochodów z drugiej ręki są giełdy i aukcje samochodowe organizowane cyklicznie w całych Niemczech. Takie imprezy gromadzą setki wystawców i tysiące odwiedzających w jednym miejscu, dzięki czemu można obejrzeć bardzo szeroki wybór aut w atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej: Najlepsze pierwsze auto dla młodego kierowcy

Na co zwrócić uwagę kupując używany samochód z Niemiec?

Przy zakupie używanego samochodu osobowego z Niemiec kluczowa jest weryfikacja jego stanu technicznego i historii eksploatacji. Im więcej można się o tym dowiedzieć, tym lepiej.

 • zlecić przegląd auta w ASO lub warsztacie specjalizującym się w danej marce
 • sprawdzić historię serwisową i napraw po VIN w systemach producenta (o ile jest udostępniona)
Rok produkcji Przebieg
Wyposażenie dodatkowe Opona data produkcji
Data ważności przeglądu Status rejestracji w Niemczech

Warto także sprawdzić ogólny stan auta - czy nie ma oznak tuningu, przecieków, oznak kolizji, a tapicerka nie jest mocno wyświecona.

Jak sprawdzić stan techniczny samochodu sprowadzonego z Niemiec?

Samochody osobowe w Niemczech - oferty, używane samochody osobowe z Niemiec

Aby mieć pewność co do stanu technicznego samochodu z Niemiec, należy wykonać jego szczegółowy przegląd. Można w tym celu skorzystać z dwóch opcji:

ASO lub warsztat specjalistyczny w Polsce

Sprawdzą oni ogólny stan pojazdu i wykryją ewentualne ukryte wady czy ślady po tuningu. Niestety jest to płatna usługa w wysokości nawet 1000 zł.

Firma zajmująca się przeglądami aut używanych przed zakupem

Tego typu firmy mają wyspecjalizowany zespół diagnostów i odpowiednią aparaturę, dzięki czemu są w stanie bardzo dokładnie sprawdzić stan każdego podzespołu auta. Kompleksowy raport z przeglądu pozwala podjąć świadomą decyzję o zakupie bądź nie.

Jak bezpiecznie przetransportować samochód osobowy z Niemiec?

Aby bez przeszkód sprowadzić auto z Niemiec do Polski, należy odpowiednio je przygotować do transportu. Cały proces transportu samochodu osobowego można podzielić na kilka kluczowych kroków:

 1. Demontaż i zabezpieczenie tablic rejestracyjnych
 2. Ubezpieczenie samochodu na czas transportu
 3. Załadunek samochodu na lawetę lub do kontenera
 4. Transport do Polski
 5. Rozładunek samochodu w Polsce

Najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem transportu samochodu osobowego z Niemiec do Polski są wyspecjalizowane firmy transportowe. Za niewielką opłatą odbiorą auto w ustalonym miejscu w Niemczech i dostarczą pod nasz adres w Polsce.

Jakie dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu osobowego z Niemiec?

Rejestrując w Polsce samochód osobowy sprowadzony z Niemiec, należy przygotować niezbędne dokumenty:

 • dowód rejestracyjny z wpisem "ausfuhr" (wywóz) lub zaświadczenie o wyrejestrowaniu
 • dowód odprawy celnej
 • tłumaczenia koniecznych dokumentów na język polski
 • polisę OC ważną w całej Europie

Z tymi dokumentami należy udać się do Wydziału Komunikacji w swoim mieście lub powiecie w celu zarejestrowania samochodu i otrzymania polskich tablic rejestracyjnych. Cała procedura przebiega zazwyczaj sprawnie i nie powinna zająć więcej niż kilka dni.

Podsumowanie

Samochody osobowe z Niemiec to obecnie bardzo popularna opcja wśród Polaków szukających dobrze utrzymanych aut w przystępnych cenach. Trzeba mieć świadomość, że samochody używane z Niemiec różnią się od tych z Polski - są lepiej wyposażone, mają niższe przebiegi i często solidniejszą historię serwisową. Jednak oprócz licznych ofert dealerskich, warto przeszukać ogłoszenia osób prywatnych. To właśnie tam można natknąć się na prawdziwe okazje - samochody w świetnym stanie technicznym oferowane po atrakcyjnych cenach.

Sprowadzenie samochodu osobowego z Niemiec do Polski nie jest skomplikowane. Cały proces można podzielić na etapy - od znalezienia ogłoszenia i wyboru auta, poprzez jego dokładny przegląd techniczny ustalający stan pojazdu, transport do Polski realizowany przez wyspecjalizowane firmy, po rejestrację auta i załatwienie formalności w urzędzie celnym oraz wydziale komunikacji.

Kluczem do sukcesu przy kupnie samochodu osobowego z Niemiec jest rozsądne podejście. Nie można sugerować się tylko niską ceną i ładnym lakierem auta. Trzeba zweryfikować VIN, stan techniczny, historię napraw i przeglądów. Wtedy zmniejszamy ryzyko trafienia na tzw. "wbitą kupę" - auto wyglądające dobrze z zewnątrz, ale z poważnymi problemami mechanicznymi.

Podsumowując, samochody osobowe z Niemiec to bardzo interesująca alternatywa dla Polaków poszukujących dobrego stosunku jakości do ceny przy zakupie auta używanego. Warto poświęcić czas na analizę ogłoszeń, weryfikację stanu technicznego i rzetelną ocenę każdej oferty.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak sprawdzić auto ze Szwecji - sprawdzenie auta po numerze VIN, historia pojazdu, opłaty i koszty
 2. Definicja wypadku drogowego i kolizji - Co to jest wypadek drogowy?
 3. Auta z Włoch - Import samochodów z Włoch - Opinie
 4. Jak sprawdzić wersję i wyposażenie pojazdu po numerze VIN
 5. Jak jeździć autem: technika jazdy samochodem dla początkujących
Autor Florencja Kubiak
Florencja Kubiak

Jestem instruktorką jazdy. Dzielę się wiedzą jak bezpiecznie i ekonomicznie jeździć samochodem. Omawiam przepisy ruchu drogowego i udzielam porad, jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły