Jesteśmy dyspozycyjni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. W każde święta i weekendy pomagamy kierowcom w problemach drogowych w Łodzi i jej okolicach.

lawety

LAWETY, AUTOLAWETY - Łódź i okolice

Transport samochodów dostawczych i osobowych, a także motocykli, które z różnych powodów nie nadają się do ruchu, ułatwia autolaweta. Jest to pojazd pomocy drogowej o specjalistycznej zabudowie. Zazwyczaj pomoc drogowa posiada wciągarkę, która ułatwia wjazd uszkodzonemu pojazdowi na lawetę. Często pełni funkcję holownika, dzięki czemu można transportować samochody mniej sprawne oraz te o większych gabarytach.

Laweta w dzisiejszych czasach jest niezastąpionym atrybutem dobrze prosperującej pomocy drogowej.

Samochody, które przeznacza się na autolawetę to zwykle pojazdy o tylnym napędzie, posiadające most na bliźniaku. Uznane są za najlepsze i niezawodne. Aby laweta była jak najbardziej przydatna, ważny jest odpowiednio długi najazd, bez dużego załamania. Wciągarka zamontowana na lawecie powinna być umieszczona w szynie pozwalającej na jej przesuwanie, dzięki czemu wciąga samochód na wprost.

Autolaweta w Polsce powinna być pomalowana na kolor żółty oraz posiadać świetlną belkę na dachu.

Nasze lawety w Łodzi

Nasz firma dysponuje aż sześcioma autolawetami, z których najmocniejsza laweta ma ładowność 6 ton.

Nasze lawety posiadają najazdy stałe oraz uchylne, tzw. motyle holownicze. Inwestujemy w sprzęt, bo profesjonalne maszyny dają nam gwarancję skutecznej i bezawaryjnej pracy.
Zazwyczaj autolawety zaparkowane są na naszym strzeżonym parkingu w Łodzi.

lawety 2

Poza autolawetami posiadamy również lawety. Posiadamy przyczepy służące do transportu pojazdów renomowanych firm.

Ładowność najmocniejszej lawety wynosi 2220 kilogramów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą holowników w naszej firmie