Modele

Jeep Compass: Wybór silnika dla Jeepa Compass, który najlepszy?

Autor Florencja Kubiak
Florencja Kubiak29.06.20246 min.
Jeep Compass: Wybór silnika dla Jeepa Compass, który najlepszy?

Compass Jeep to pojazd, który zachwyca różnorodnością silników i każdy kierowca z pewnością odnajdzie ten najbardziej odpowiadający jego potrzebom. Jednak wybór właściwej jednostki napędowej nie jest łatwy, dlatego rozważmy wszystkie dostępne opcje. Ta obszerna analiza pomoże Ci podjąć świadomą decyzję i cieszyć się niezawodnym Jeepem z optymalnym dla Ciebie napędem.

Kluczowe wnioski:
 • Jeep Compass oferuje silniki benzynowe, wysokoprężne i nawet zelektryfikowane warianty.
 • Wybór zależy od stylu jazdy, częstotliwości użytkowania oraz warunków eksploatacji.
 • Silniki benzynowe są wydajne i responsywne, ale mniej ekonomiczne.
 • Wysokoprężne jednostki gwarantują niskie spalanie i ogromny moment obrotowy.
 • Hybrydy łączą zalety obu światów - dynamikę i wydajność przy niskim zużyciu paliwa.

Szczegółowe porównanie silników Jeepa Compass

Decyzja o wyborze odpowiedniego silnika jeep compass jest niezwykle istotna, ponieważ jednostka napędowa determinuje charakter i możliwości pojazdu. Dlatego tak istotne jest, aby wnikliwie przeanalizować wszystkie dostępne warianty i dopasować idealny silnik do swoich potrzeb i stylu jazdy.

W ofercie jeep compass 4x4 znajduje się szeroki wachlarz opcji – od sprężonych jednostek benzynowych poprzez dynamiczne diesle, na zelektryfikowanych hybrydach skończywszy. Każdy wariant posiada własne, wyjątkowe cechy, a ich konfrontacja pozwoli Ci wybrać ten najodpowiedniejszy.

Jedną z kluczowych cech, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru silnika jeep compass, są wymiary jeep compass. Nie każdy napęd będzie bowiem idealnie skomponowany z gabarytami pojazdu i może okazać się za mało dynamiczny lub prowadzić do nadmiernego zużycia paliwa.

Podsumowując, dokładne porównanie wszystkich silników jest fundamentalne, abyś mógł nabyć model Jeepa Compass, który w stu procentach będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. W dalszej części omówimy pokrótce najważniejsze zalety i wady poszczególnych jednostek napędowych.

Silnik 1.3 MultiAir Turbo w Jeepie Compass - zalety i wady

Kompaktowy, lecz jednocześnie dynamiczny – tak najkrócej można scharakteryzować benzynowy silnik 1.3 MultiAir Turbo. Ta chłodzona cieczą, czterocylindrowa jednostka o pojemności skokowej 1332 cm3 generuje 130 KM mocy maksymalnej przy 5000 obr./min oraz 270 Nm momentu obrotowego dostępnego w zakresie 1850-3400 obr./min.

Silnik ten współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub dwusprzęgłowym automatem również o 6 przełożeniach. To zapewnia dynamikę umożliwiającą swobodną jazdę zarówno po mieście, jak i trasach zamiejskich oraz autostradach. Sprint do 100 km/h trwa 9,7 s, a prędkość maksymalna wynosi 192 km/h.

 • Za: przyjemny, dynamiczny charakter, płynna moc nawet przy niskich obrotach, wysokie osiągi względem małej pojemności.
 • Przeciw: największe zużycie paliwa w całej gamie, mniejsze możliwości drogowe niż mocniejsze silniki.

1.3 MultiAir Turbo jest więc solidną propozycją dla tych, którzy cenią dynamiczną jazdę, jednak stawiają większy nacisk na ekonomię i komfort poruszania się po zatłoczonych miejskich arteriach niż na imponujące osiągi i możliwości typowe dla terenówek.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej mocy i swobody płynącej z większych zasobów, warto przyjrzeć się następnemu, równie ciekawemu wariantowi – 2.4 Tigershark.

Czytaj więcej: Największe koncerny samochodowe - lista liderów w przemyśle motoryzacyjnym

Czytaj więcej: Najlepsze amerykańskie marki samochodów i logo firmy

Silnik 2.4 Tigershark w Jeepie Compass - dlaczego warto

Ten silnik to postaw wyboru dla fanów mocnych wrażeń za kierownicą. Atmosferyczna, wolnossąca jednostka 2.4 Tigershark stosowana w wielu modelach Jeepa zebrała mnóstwo pochlebnych opinii ze względu na fantastyczne osiągi i dowodzący muskularnej natury charakterystyczny bas.

Pod maską jeep compass ten silnik dysponuje 175 KM mocy maksymalnej osiąganej przy 6400 obr./min oraz imponującym, bo aż 237 Nm momentu obrotowego dostępnego przy 3900 obr./min. To wystarczy, by rozpędzić auta ważące blisko 1,5 tony do pierwszej setki w zaledwie 8,7 sekundy, jednocześnie gwarantując elastyczność i rezerwę mocy podczas wyprzedzania.

Tigershark współpracuje wyłącznie z przekładnią automatyczną – 6-biegową starszej generacji lub nową, znacznie sprawniejszą 9-biegową skrzynią. Ta duża liczba przełożeń pozwala z jednej strony płynnie i elastycznie przyśpieszać przy zachowaniu wysokiej kultury pracy, z drugiej zaś – optymalizować obroty na drogach szybkiego ruchu, co przekłada się na wysoką wydajność.

 • Za: Imponujące, dostępne niemal natychmiast osiągi, wysoka wydajność na drogach ekspresowych, charakterystyczny dźwięk.
 • Przeciw: podwyższone spalanie ze względu na konstrukcję oraz znaczną moc, ograniczone możliwości terenowe.

Silnik 2.4 Tigershark to wybór dla miłośników dynamicznej jazdy i klasycznych, zrywnych jednostek wolnossących. Co prawda z uwagi na zwiększone zużycie paliwa nie gwarantuje optymalnej ekonomiki, jednak stanowi esencję doznań oferowanych przez markę Jeep.

Compass Jeep z silnikiem wysokoprężnym - zasady wyboru

Wiele osób ze względu na niezawodność, ogromny moment obrotowy i najniższe zużycie paliwa wśród wszystkich jednostek dostępnych w gamie decyduje się na komfortową, lecz dynamiczną jazdę napędzaną siłą diesla. W przypadku jeepa compass 4x4 mowa tutaj o 120-konnej jednostce 1.6 Multijet II.

Ta rozpędzona, gładko pracująca z powodzeniem sprawdza się podczas spokojnej jazdy po mieście. Jednak kiedy nadejdzie czas na dłuższe trasy, niezawodnie poradzi sobie z wyprzedzaniem dzięki dostępności wysokiego na niskich obrotach momentu obrotowego 320 Nm osiąganego przy zaledwie 1750 obr./min.

Rozglądając się za korzystną ekonomiką, nie sposób pominąć także nowoczesnej, zelektryfikowanej hybrydy Jeepa Compassa.

Podsumowanie wyboru idealnego silnika do Jeepa Compass

Zdjęcie Jeep Compass: Wybór silnika dla Jeepa Compass, który najlepszy?

Compass Jeep oferuje różnorodne silniki - od dynamicznych benzynowych turbo po niezawodne wysokoprężne i najnowocześniejsze, zelektryfikowane hybrydy. Bez względu na to, czy priorytetem są osiągi, ekonomia czy wszechstronność, każdy znajdzie coś odpowiadającego jego stylu jazdy. Kluczem jest dogłębna analiza gabarytów wymiary jeep compass oraz charakterystyki przeznaczonych dla kompaktowych jeep compass 4x4 jednostek napędowych.

Ostateczna decyzja powinna opierać się na realnych potrzebach i racjonalnym wyważeniu czynników takich jak koszt eksploatacji, możliwości trakcyjne, czy dynamika. Pamiętajmy, że rzetelnie skonfigurowany Jeep Compass to mobilny sojusznik na lata, dający gwarancję niezawodności i radości z każdej przejażdżki.

Najczęstsze pytania

Najmocniejszym silnikiem dla Jeepa Compassa jest zelektryfikowana hybryda e-Hybrid łącząca 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy (190 KM) z 20-konnym silnikiem elektrycznym. Ta unikalna konfiguracja pozwala na łączną moc systemową na poziomie 240 KM.

Najbardziej oszczędną jednostkę stanowi 1.6 Multijet II - turbodoładowany wysokoprężny silnik o niewielkiej pojemności, jednak imponującym momencie obrotowym. To zapewnia wysoką wydajność przy niskim zużyciu paliwa, co czyni go liderem pod względem ekonomii spalania.

Podczas eksploatacji głównie na obszarach zurbanizowanych najlepszym rozwiązaniem będzie dynamiczny, choć oszczędny 1.3 MultiAir Turbo. Turbodoładowany, kompaktowy silnik benzynowy zapewnia świetną elastyczność i reagowanie przy zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji.

Tak, jednostki 1.3 MultiAir Turbo oraz 2.4 Tigershark mogą być zestawiane z automatycznymi skrzyniami biegów - odpowiednio 6-biegowym dwusprzęgłowym automatem lub klasycznym 6- lub 9-biegowym automatem. To zwiększa komfort i płynność jazdy, przy zachowaniu wysokich osiągów.

Dzięki największej sile uciągu oraz niezawodności i trwałości najlepszym wyborem w tych warunkach będzie silnik wysokoprężny 1.6 Multijet II. Jego wysoki moment obrotowy pozwala swobodnie pokonywać przeszkody, a wysoka wytrzymałość umożliwia eksploatację w nawet najtrudniejszym terenie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak sprawdzić auto ze Szwecji - sprawdzenie auta po numerze VIN, historia pojazdu, opłaty i koszty
 2. Wypowiedzenie OC przy sprzedaży samochodu - krok po kroku
 3. Opłaty za autostrady Hiszpania - Płatne autostrady w Hiszpanii
 4. Marki sportowych aut - najlepsze modele i ceny
 5. Jak sprawdzić czy auto jest kradzione - innowacyjne metody sprawdzania
Autor Florencja Kubiak
Florencja Kubiak

Jestem instruktorką jazdy. Dzielę się wiedzą jak bezpiecznie i ekonomicznie jeździć samochodem. Omawiam przepisy ruchu drogowego i udzielam porad, jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły