Auta

Czeskie tablice rejestracyjne - Najlepsze oferty i wybór

Autor Radosław Witkowski
Radosław Witkowski24.12.20236 min.
Czeskie tablice rejestracyjne - Najlepsze oferty i wybór

Czeskie rejestracje cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców w Polsce. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy tym zapewniają możliwość legalnego poruszania się po drogach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom czeskich rejestracji, a także omówimy najlepsze oferty i sposoby wyboru odpowiedniej dla Ciebie opcji.

Kluczowe wnioski:
 • Czeskie rejestracje to oszczędność czasu i kosztów związanych z rejestracją auta.
 • Należy sprawdzić wiarygodność sprzedawcy przed zakupem czeskich tablic rejestracyjnych.
 • Trzeba pamiętać o konieczności ubezpieczenia auta z czeskimi numerami rejestracyjnymi.
 • Porównaj oferty różnych sprzedawców, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.
 • Z czeskimi tablicami rejestracyjnymi można bez przeszkód i legalnie jeździć po Polsce i Europie.

Jak kupić czeskie rejestracje legalnie

Decydując się na zakup czeskich tablic rejestracyjnych, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby mieć pewność, że są one legalne. Przede wszystkim sprawdź, czy sprzedawca działa legalnie i prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Zapytaj o zaświadczenie z CEPIK oraz wyciąg z czeskiego rejestru pojazdów potwierdzające rejestrację auta na tablice zaoferowane przez sprzedawcę. Poproś też o kserokopię dowodu rejestracyjnego z aktualnymi czeskimi tablicami rejestracyjnymi. To potwierdzi, że tablice są autentyczne.

Gdzie kupować legalne tablice?

Najbezpieczniej kupić czeskie rejestracje bezpośrednio od dealera samochodowego w Czechach. Możesz też skorzystać z usług sprawdzonego pośrednika, który zajmie się wszystkimi formalnościami w Twoim imieniu.

Przed finalizacją transakcji sprawdź opinie o sprzedawcy w internecie. To pozwoli zorientować się, czy można mu zaufać. Nie sugeruj się tylko ceną - zbyt niska w porównaniu do rynku powinna wzbudzić podejrzenia.

Gdzie zamówić oryginalne czeskie rejestracje

Oryginalne czeskie tablice rejestracyjne można zamówić online na stronach internetowych renomowanych dealerów i pośredników zajmujących się sprowadzaniem aut z zagranicy.

Warto wybrać sprawdzone firmy, działające na rynku od wielu lat, które zdobyły zaufanie klientów i pozytywne opinie w sieci. To gwarancja solidności i rzetelnej obsługi na każdym etapie - od wyboru auta, przez zakup i transport, po końcowe formalności.

Jak zamówić czeskie rejestracje przez internet?

Aby zamówić oryginalne tablice rejestracyjne Czechy przez internet wystarczy:

 • Wybrać interesujący Cię model auta na stronie dealera
 • Złożyć zamówienie online lub telefonicznie ustalając szczegóły
 • Wpłacić zaliczkę na poczet zakupu auta
 • Odebrać auto z oryginalnymi czeskimi tablicami rejestracyjnymi

Cały proces jest szybki, wygodny i pozbawiony dodatkowych stresów. To zdecydowanie najlepszy sposób na zakup oryginalnych czeskich rejestracji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia samochodów w Niemczech - Aukcje, Auta z Niemiec

Ile kosztują prawdziwe czeskie rejestracje

Koszt czeskich tablic rejestracyjnych zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od województwa, w którym zarejestrowane będzie auto. Im bliżej granicy z Polską, tym drożej. Stawki za rejestrację wahają się od około 1000 do nawet 3000 zł.

Województwo Koszt rejestracji
Karlovarský kraj 1000-1500 zł
Ústecký kraj 1200-1800 zł
Liberecký kraj 1500-2500 zł

Na ostateczną cenę prawdziwych czeskich rejestracji wpływa również pojemność i wiek samochodu. Im młodszy i większy, tym sumarycznie drożej wychodzi rejestracja.

Kiedy wymieniać czeskie rejestracje w samochodzie

Czeskie tablice rejestracyjne - Najlepsze oferty i wybór

Czeskie tablice rejestracyjne w samochodzie należy wymienić, gdy mija data ich ważności. W Czechach jest to termin 2 lat od momentu rejestracji pojazdu. Dokładna data ważności tablic znajduje się na naklejce umieszczonej na rewersie tablicy rejestracyjnej.

Oprócz tego czeskie rejestracje trzeba wymienić, gdy zmienia się właściciela auta. Nowe tablice otrzymuje się w Urzędzie Komunikacji. Należy tam zgłosić zakup pojazdu i dokonać ponownej rejestracji.

Ile kosztuje wymiana rejestracji?

Sam koszt nowych tablic rejestracyjnych Czechy to około 250-300 zł. Do tego dochodzą jednak opłaty manipulacyjne związane z ponowną rejestracją pojazdu, więc łącznie trzeba liczyć się z kwotą 500-800 zł.

Czeskie rejestracje - oszczędność czasu i pieniędzy

Podstawową zaletą czeskich tablic rejestracyjnych jest oszczędność czasu. Rejestracja w Czechach zajmuje zaledwie 2 tygodnie i odbywa się online lub przez pełnomocnika. To znacznie szybciej niż w przypadku polskich tablic, gdzie procedura trwa nawet 2-3 miesiące.

Kolejna korzyść to oszczędność pieniędzy. Czeskie rejestracje są 2-3 razy tańsze niż polskie tablice. Ponadto przez 2 lata nie trzeba ponosić kosztów przeglądów, a ubezpieczenie OC i AC jest znacznie niższe niż w Polsce.

Posiadanie samochodu na czeskich numerach rejestracyjnych to przede wszystkim wymierne oszczędności pieniędzy i zaoszczędzony czas tak cenny dla każdego kierowcy.

Bezpieczny transport z czeskimi rejestracjami

Czeskie tablice rejestracyjne oznaczają pełne bezpieczeństwo podczas podróży po Polsce i Europie. Auto z zagraniczną rejestracją może być prowadzone zarówno przez właściciela, jak i przez dowolną, upoważnioną przez niego osobę.

Co ważne, na mocy przepisów unijnych pojazd z czeskimi numerami może przebywać na terytorium Polski nawet powyżej 30 dni. Nie grożą zatem żadne konsekwencje prawne z tytułu posiadania i użytkowania auta z czeskimi rejestracjami.

Podsumowując, zakup samochodu z oryginalnymi czeskimi tablicami rejestracyjnymi to obecnie najlepszy i najbezpieczniejszy wybór dla każdego kierowcy.

Podsumowanie

Posiadanie samochodu z czeskimi tablicami rejestracyjnymi staje się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców. Nic dziwnego - daje szereg korzyści i ułatwień. Przede wszystkim oszczędza czas potrzebny na rejestrację auta. W Czechach trwa to zaledwie około 2 tygodni i w dodatku można ją zlecić online lub przez pełnomocnika.

Czeskie rejestracje są też znacznie tańsze od polskich odpowiedników. Koszt tablic i opłat związanych z rejestracją jest nawet kilkukrotnie niższy niż w przypadku rejestracji w polskim urzędzie. Ponadto przez 2 lata nie ponosi się kosztów przeglądów, a OC i AC są dużo niższe.

Co ważne, auto z czeskimi numerami rejestracyjnymi może bez przeszkód poruszać się legalnie po Polsce, a nawet przebywać na jej terytorium ponad 30 dni. Można nim jeździć samemu lub upoważnić do tego inną osobę bez żadnych formalności.

Podsumowując, posiadanie i użytkowanie samochodu na tablice rejestracyjne Czechy to same zalety - oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygoda bez utraty bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że cieszy się to tak dużą popularnością.

Najczęstsze pytania

Tak, auto z czeskimi tablicami rejestracyjnymi może bez przeszkód i całkowicie legalnie poruszać się po polskich drogach. Przepisy zezwalają na użytkowanie pojazdu z zagraniczną rejestracją nawet ponad 30 dni.

Nie, do prowadzenia auta z czeskimi tablicami rejestracyjnymi w Polsce nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń. Wystarczy sam dowód rejestracyjny z aktualnymi tablicami rejestracyjnymi.

Tak, auto zarejestrowane w Czechach można bez problemu przerejestrować w Polsce - wystarczy udać się do wydziału komunikacji z odpowiednimi dokumentami.

Najlepiej kupić legalne czeskie tablice rejestracyjne bezpośrednio od dealera aut w Czechach lub online za pośrednictwem sprawdzonego pośrednika, który zajmie się wszystkimi formalnościami.

Legalność i ważność czeskich tablic rejestracyjnych wynosi standardowo 2 lata od daty rejestracji pojazdu. Po tym okresie wymagają one wymiany na nowe tablice.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak sprawdzić auto ze Szwecji - sprawdzenie auta po numerze VIN, historia pojazdu, opłaty i koszty
 2. Definicja wypadku drogowego i kolizji - Co to jest wypadek drogowy?
 3. Auta z Włoch - Import samochodów z Włoch - Opinie
 4. Marki sportowych aut - najlepsze modele i ceny
 5. Jak jeździć autem: technika jazdy samochodem dla początkujących
Autor Radosław Witkowski
Radosław Witkowski

Jestem doradcą w salonach samochodowych. Doradzam klientom przy wyborze odpowiedniego modelu auta, koloru, wyposażenia. Dzielę się też moją wiedzą na temat nowych technologii stosowanych w najnowszych modelach samochodów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły